0

Najlepsze marki nart w Polsce

Narty jako sport zrzeszają różne typy osobowości. Są osoby, które uwielbiają wspólnie ze wszystkimi domownikami udawać się na niższe góry i sławne stoki. Dla tych ludzi idealny jest pół-dniowy wypoczynek na stoku połączony z poczęstunkiem w górskiej knajpce oraz kufel grzańca. Są też osoby, które czekają na sprzedaż nart w topowych sklepach, aby za tydzień wyruszyć w podróż po najgroźniejszych górach świata.

W wypadku zjeżdżania na swoich ulubionych Fischer’ach po tybetańskim stoku, jakiego n...

picture
0

Transport z zagranicy

Jeśli masz cel otworzyć wielka hurtownię bądź mały sklepik i chcesz mieć niezmiernie wiele zysków to koniecznie musisz mieć tani i porządny towar. Na nieszczęście kupując towary nawet hurtowo z naszego kraju to nie zaoszczędzimy mnóstwo a tym samym mało zarobimy. Więc jeżeli mamy taki cel to potrzeba nam mnóstwo szczęścia aby nasz interes się ruszył i żebyśmy my czerpali z tego korzyści. W obecnych czasach głównie z tego powodu mnóstwo małych firm sklepowych splajtuje bowiem nie stać jest ich na...

picture
0

Wasztaty specjalne dla dzieci

Rodzice nieraz zastanawiają się, co będzie świetnym rozwiązaniem na ferie dla ich dzieci. Jedni wybierają wypoczynek z dziećmi w domu, inni (ci co niezwyklej zapracowani) wolą wysłać dzieci do cioci na wieś bądź na wyjazdy dla dzieci w formie zorganizowej. To, co jednakże najlepiej spaja rodzinne więzy, to wspólny wyjazd z dziećmi w jakieś nowe miejsce.

Wyjazdy tego typu nie jedynie pozwalają ugruntować miłośc rodzinną niemniej jednak i uczą dzieci nowych rzeczy. Doskonałym miejscem w Polsce...

picture
0

Firma w Norwegii - Zobacz !

Sporo naszych rodaków zadaje sobie pytanie – jak otworzyc firme w Norwegii? Wbrew pozorom nie jest to taka skomplikowana sprawa. Samo założenie firmy zajmie nam dosłownie chwilę, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne online.

Wsparciem okażą się dla nas specjalne firmy konsultingowe, jakie pomagają w dopięciu wszelkich formalności związanych z rejestracją przedsiębiorstwa. Firma Norwegia nie będzie też problemem, jeżeli będziemy chcieli zakończyć działalność gospodarczą. Wówczas również wyst...

picture
0

Gdzie w Norwegii biuro rachunkowe ?

Sporo ludzi decyduje się obecnie na przeniesienie swojego biznesu do innego kraju. Sporo polskich firm dobrze radzi sobie na rynku niemieckim, dużo przedsiębiorców podbija też skandynawski rynek.

Firma norweska jest jednym z tych rozwiązań, jakie daje spore możliwości rozwoju. Jeżeli w kraju nad Wisłą jest nam już za ciasno, jeżeli szukamy nowych rynków, pożądane byłoby sprawdzić w jaki sposób założyć, oraz skutecznie prowadzić działalność na terenie Norwegii.

Już dużo polaków z sukcesem...

picture
0

MVA - czyli co - Norwegia?

Początki bywają uciążliwe, w szczególności, jeżeli przyjeżdża się do obcego kraju, aby robić interesy. W jaki sposób poradzić sobie z ciekawą strukturą podatkową w Norwegii, jak wygląda podatek VAT w Norwegii, jak profesjonalnie przeprowadzić fakturowanie?

Na tego typu pytania z pewnością szuka odpowiedzi dużo początkujących na tym zagranicznym rynku biznesmenów. Warto już dzisiaj sprawdzić serwisy poświęcone tej tematyce, aby wyszukać potrzebne informacje.

Można postawić również na pełn...

picture
0

Co musi płatnik VATu w Norwegii

Jednym z mnóstwo rachunkowych wyzwań z jakimi muszą zmierzyć się przedsiębiorcy w naszym kraju jest podatek VAT. Jeżeli prowadzimy biznes w odległej Norwegii, zamiast podatku VAT będziemy musieli odprowadzić podatek MVA.

Poszukując wskazówek dotyczących terminów płatności, oraz stawek warto sprawdzić ofertę firm konsultingowych zajmujących się obsługą księgową polskich przedsiębiorców działających na terenie Norwegii.

Fachowcy pomogą nam poprawnie wypełnić formularz norweskiego rejestru...

picture
0

Potrzebna faktura norweska

Prowadząc działalność gospodarczą za granicą, dobrze jest poznać specyfikę obcego rynku. Osoby, jakie działają aktywnie na terenie Norwegii oferując własne usługi lub produkty powinny zapoznać się z tamtejszymi prawem, gdyż jak dobrze wiemy – nieznajomość prawa szkodzi.

Pożądane byłoby wiedzieć czym jest norweski skrót MVA, oraz jak winna wyglądać tutejsza faktura, aby została zaakceptowana przez kontrahentów i spełniała normy. Jeżeli chodzi o tajemniczo brzmiące – MVA to jest to nic innego...

picture
0

Jak wygląda norweska faktura

Mnóstwo naszych rodaków przemieściło własne biznesu z kraju nad Wisłą do Norwegii. Tamtejszy rynek daje sporo szanse, zakładanie i prowadzenie firm jest tutaj zdecydowanie prostsze.

Zanim wyruszymy na podbój Skandynawii pożądane byłoby jednak dowiedzieć się jak powinna wyglądać norweska faktura, czy też w jaki sposób rozliczać się z tamtejszego podatku VAT. Pożądane byłoby wiedzieć, iż w przypadku, gdy spóźnimy się z zapłaceniem vatu, urząd zacznie naliczać odsetki od długu.

W takiej syt...

picture
0

Gdzie w poznaniu dobra agencja nieruchomości

Odnaleźć nieruchomość dla własnej rodziny, albo dla własnej firmy możemy na sporo sposobów. Metoda numer jeden to prowadzenie poszukiwań we własnym zakresie, bez pośredników. Wystarczy otworzyć gazetę z ogłoszeniami, albo włączyć stronę internetową z ofertami dotyczącymi nieruchomości i skontaktować się z najemcą, lub sprzedającym.

Można też sprawdzić którą ofertę przygotował pośrednik, czyli doświadczona agencja szukająca nieruchomości dla swoich klientów. Jeżeli bliższa jest nam ta druga o...

picture